Aké výhody majú onshore či offshore spoločnosti
Dnes by chcel každý podnikateľ optimalizovať, a tak maximalizovať svoj zisk. Ak si myslíte, že je to len pozostatok ekonomickej krízy, nemáte pravdu. V súčasnosti je to výrazný podnikateľský trend aj kvôli rozháranému daňovému systému a podnikateľskému prostrediu. Ako teda optimalizovať? Na výber máte z množstva možností – kupovanie lacných kancelárskych potrieb, prepúšťanie zamestnancov, znižovanie vstupných nákladov vo výrobe alebo založenie offshore či onshore firmy. Viete, aký je medzi nimi rozdiel?
Offshore firmy
Offshore krajiny sa prezývajú aj ako „daňové raje“, a to z jednoduchého dôvodu – daňové zaťaženie v týchto štátoch pre podnikateľov je nula alebo takmer nula. A to je viac ako slušný základ pre úspešnú optimalizáciu. Tieto ekonomické systémy sú vďaka nulovému daňovému zaťaženiu označované ako neštandardné. Medzi najobľúbenejšie offshore krajiny patria Seychely, Panama, Belize či Britské panenské ostrovy. Teda všetko sú to štáty v Karibiku, ktoré dokážu majiteľom offshore spoločností zaručiť politickú stabilitu a aj anonymitu vlastníkov.
Onshore firmy
Onshore spoločnosti narozdiel od tých offshore majú sídlo v krajinách, kde funguje štandardný daňový systém. To znamená, že tu podnikatelia platia dane. Prečo teda si vyberajú podnikatelia tieto krajiny? Lebo ťažia hlavne z dobre nastaveného daňového systému, uplatňujú si rôzne daňové zľavy či výhody, ktoré onshore krajiny poskytujú. Možno budete prekvapený, ale ide o európske štáty ako Cyprus, Holandsko, Luxembursko či Veľká Británia. Napríklad založenie spoločnosti vo Veľkej Británii vám prinesie takúto výhodu – ak nemáte ročné tržby vyššie ako 81 tisíc libier, registrácia k plateniu DPH je dobrovoľná. Chcete sa dozvedieť o tejto problematike ešte viac? Navštívte stránku Companyformation.sk.