Nebojte sa rozprávať o sexualite
Sexualita je prirodzená, zdravá a aj potrebná. No na Slovensku má stále veľa ľudí problém rozprávať sa o sexe úplne prirodzene a bez rozpakov. Stále to považujú za tabu, niektorí dokonca za niečo neprirodzené a potom začnú protestovať proti sexuálnej výchove na školách. Niektorí ľudia sú dokonca schopní pozerať sa na vás cez prsty len preto, že ste navštívili sexshop a tam si kúpili nejaké drobné potešenie pre seba a svoju partnerku. S tým, že vás niektorí susedia na dedine prestanú zdraviť, ak ste mali vášnivejší sex, nič neurobíte, no môžete ovplyvniť svoje okolie. Ako?
Nebojte sa o tom hovoriť s kamarátmi
Môžete vytvoriť malé hnutie s názvom Spoločnosť za otvorenú sexualitu a začnete tým, že sa so svojimi kamarátmi na pive, známymi na káve či blízkymi porozprávate o tom, ako vnímajú sexualitu a čo si myslia, že je najväčšou prekážkou, že slovenská spoločnosť stále nedokáže akceptovať otvorenosť v téme sexu ani homosexualitu. Nemusíte ich o ničom presviedčať, stačí, keď ich iba donútite zamyslieť sa nad tým, ako to vidíte vy a že vám to nie je ľahostajné.
Rozprávajte sa o tom s partnerkou
Mnoho párov sa hneď po sexe oblečie a tvári sa, že sa nič nestalo. To je najhoršie, čo niekto môže urobiť. Je dobre sa úplne otvorene porozprávať o tom, či sa to partnerke páčilo, čo by pri milostných hrátkach chcela zažiť nové a či by nechcela skúsiť erotické hračky. Niet nad otvorenosť a úprimnosť, neklamte zbytočne partnerke, že sa vám niečo páčilo, keď to tak nebolo. Ak je dostatočne chápavá, čo rozhodne je, keďže ste si ju vybrali, pochopí to.
Nebojte sa toho
Rozprávať sa o sexe je prirodzené tak ako sex samotný. Preto sa toho nebojte, aj vďaka takýmto rozhovorom s partnerkou dostanú vaše matrace na posteli zabrať viac a budete spokojnejší obaja – aj vy, aj vaša partnerka. A to za to stojí.